Pedikúra – příjemná úleva pro nohy

Zdroj: Isifa/Thinkstock
Dá se odhadnout, že každý den nachodíme zhruba šest až osm tisíc kroků. Nohy jsou často velkou část dne uzavřeny v neprodyšných botách, kde se potí. Těsné dámské lodičky, vysoké podpatky nebo nevhodné boty z tržnice také nepřispívají pohodlí nohou. Vznikají nepříjemné a bolestivé otlaky, mozoly a mnohdy i krvavé puchýře. Naše chodidla se velké námaze a tlaku brání tím, že pokožka tvrdne, rohovatí a praská. Je proto důležité umožnit svým chodidlům odbornou péči.

Co obnáší pedikúra

 • ošetření zarůstajících nehtů
 • speciální ošetření nohou postižených mykózou
 • speciální ošetření pro diabetiky
 • změkčení mozolů
 • odstranění puchýřů a kuřích ok
 • aplikace výživných masek nebo zábalů
 • masáže nohou

Druhy pedikúry

Základní pedikúra mokrá

Namáčení nohou ve vodě (mnohdy se solí), případně vířivá koupel, desinfekce, odstranění zrohovatělé kůže, odstranění kůžičky okolo nehtů, úprava nehtů, závěrečný krém.

Základní pedikúra suchá

Přístrojová pedikúra je odborné ošetření nohou, které se provádí speciálním přístrojem. Na rozdíl od klasické metody, kdy se rozmočená kůže odstraňuje skalpelem, se při suché metodě nohy nenamáčejí, kůže i nehty se upravují rotační frézkou. Takové ošetření je bezkrevné, bezbolestné, bez rizika přenosu infekce a mykóz.

Proti klasické metodě je umožněno nadstandardní ošetření nehtů, vybroušení i hlubokých kuřích ok a perfektní odstranění zrohovatělé kůže. Mnohem pečlivěji lze ošetřit i nehty zarůstající a zhrublé. Další velkou předností přístrojové pedikúry je dokonalá hygiena (používá se sterilizátor, ultrazvuková čistící vana, desinfekční prostředky). Přístrojová pedikúra zajišťuje perfektní ošetření všech problémů nohou.

Kombinovaná pedikúra (mokrá + suchá)

Nejdříve absolvujete revitalizační lázeň se speciální solí změkčující vodu, následuje diagnóza vašich chodidel, odstranění otlaků, kuřích ok.

Poté se nohy lehce obrousí bruskou, která je velmi vhodná i pro diabetiky. Pokračuje odlakování a úprava nehtů, popřípadě zbroušení ztluštělých nehtů, dále odstranění zarůstání nehtů, čištění nehtových valů, zapilování nehtů.

Velmi příjemná je lehká masáž chodidel výživným krémem.

Rady pro zdravé nohy

 1. přezouvejte se v práci i doma, při celodenním chození venku také (pokud je to možné)
 2. věnujte kosmetickou péči i svým nohám: výživný krém na chodidla se vám odvděčí hladkými nohami, sprej proti pocení nohou zabrání nepříjemným situacím
 3. velmi důležitý pro zdravé nohy je správný výběr obuvi

Pedikúra je ve své podstatě velice příjemná záležitost, a věřte, že i pokud jste na nohou nadměrně lechtiví, zvyknete si. Nakonec uvidíte, že je to i pro vás relaxace a uvolnění. Vaše nohy si profesionální péči jednou za měsíc určitě zaslouží.Pedikúra – příjemná úleva pro nohy patří do témat

Přidat příspěvek k tématu

* Povinné pole

Adresář

Diskuze na téma Péče o tělo

 • Marlenka 20.01.2018 15:01 Ortopedické vložky

  Na stránkách toho mají spoustu, mě teda ale dostaly suprové tkaničky.

 • Žofie 19.01.2018 20:01 zkusenosti s clip in

  Pokud máte clipy od solidní firmy např. od www.vlasy-levne.cz, nemusíte se bát, že po sundání…

 • Evik 19.01.2018 10:01 estetická klinika

  Na doktorku Páralovou z dermastaru jsem taky slyšela kladné reference. Jsem k ní objednaná na…

 • Maky 18.01.2018 18:01 Kosmetika na akné

  Holky tak zkuste neco z biokosmetiky , kdyz nakupuji takjedine zdenotino…

 • DIANA 18.01.2018 18:01 Samoopalovací krémy

  Vyhovuje mi tento kremnotino.cz/ryor/sun-care-samoopalovaci-telove-mleko/. Vlastneod nich mam…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku