Jak ochránit pleť před zimou?

Mrazivé počasí naší pokožce rozhodně neprospívá. Ale existují metody, jak celé tělo lépe ochránit. Dáme vám pár tipů, jak před zimou lépe chránit rty, odhalenou tvář a ruce.

Jaký zvolit krém v zimním období?

Vyplatí se sáhnout po produktech, které jsou přímo pro toto období určené - tzv. zimní krémy. Lehké krémy vyměníme za mastnější a výživnější. I v tuto dobu sáhneme po přípravcích, které jsou určené pro konkrétní typ pleti, při péci o suchou a citlivou pleť volíme silně hydratační a hypoalergenní krémy a emulze, ty pokožku správně vyživí a zabrání nepříjemnému pocitu pnutí.

V zimním období bychom měli více myslet také na okolí očí, pleť je v těchto místech extrémně křehká, jemná a se sklonem k vráskám. Speciální krém pro oční okolí je v zimě přímo nutností.

Chraňte rty i okolí očí před zimou

Nevlídné a mrazivé počasí dává zabrat zejména rtům, jejichž pokožka je velmi citlivá a tenká, navíc neobsahuje téměř žádné mazové žlázy, proto jsou rty tak náchylné k popraskání. Po ruce bychom měli vždy mít zvláčňující balzám na rty.

I v zimě pozor na slunce!

I v zimě nezapomínejme na opalovací přípravky s vysokým UV filtrem, a to zejména na horách, kde bývá slunce velmi ostré. Jistou funkci plní také make-up, který jej chrání před nepříznivými vnějšími vlivy. Při odličování používáme v zimním období přípravky bez obsahu alkoholu, které by pleť zbytečně vysušily. Lepší volbou jsou jemná odličovací mléka či pěny bez obsahu alkoholu. Stranou necháme i odličovací ubrousky, kterými bychom pleť zbytečně podráždili.

Péče o ruce v zimě

Ruce je třeba před mrazy chránit nejen kvalitními rukavicemi, ale také důkladným promazáváním. Vhodné jsou velmi mastné a regenerační krémy, které pokožce dopřejí dostatek hydratace a ochrany. Nejhorší jsou náhlé teplotní rozdíly, kdy při rychlém zahřátí dochází k překrvení, pokožka rudne a následně se začne loupat. Výkyvy teplot jsou příčinou také praskání krevních žilek. Vždy je třeba myslet na to, že rukavice jsou naprostou nutností!

Pleť potřebuje i vnitřní výživu a dostatečný přísun tekutin, proto i v zimě mysleme na pitný režim (voda a bylinné čaje), důležitý je i dostatek vitamínů (především A, C a E).

Molekula mládí - kyselina hyaluronová

Foto: Pixabay.com

Jak ochránit pleť před zimou? patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Péče o tělo

 • Dana 05.03.2018 10:03 Krém na vrásky

  Které přípravky tedy používáte na pleť? Nejlíp na to abych trochu omládla? Vím že nemůžu čekat…

 • 02.03.2018 09:03 Yes Visage recenze

  Jako jo bolelo mě to, ale zabírají na to prášky že jo. Co mi spíš vadilo byla nepohodlná…

 • Ilona 28.02.2018 22:02 jizvy a jizvičky

  Je zákrok hodně bolestivý ? A jak to vůbec probíhá ?

 • Gábina 28.02.2018 19:02 Amaryllis centrum

  Co by tě konkrétně zajímalo ? Amaryllis centrum navštěvuji, ale hlavně co jsem se dívala, tak na…

 • Irena 28.02.2018 18:02 Červené cévky v obličeji

  Já je navštěvuji hodně málo, protože jsem z Brna, ale maminka je z Prahy a ta u nich byla už na…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku