Výživa a péče o pleť po třicítce

Právě v tomto věku jsou ženy současné společnosti vystaveny největším tlakům a stresu. Často prožívají svá první těhotenství a rodí své první děti, pečují o rodinu, ale zároveň budují kariéru a vedou hektický život. Stres, nepravidelná strava a nedostatek spánku se tak dříve nebo později začne viditelně podepisovat do našich tváří. Proč tomu tak je a co s tím?

Proměny pleti po třicítce

Po třicátém roce života se naše pleť pomaleji regeneruje, hůře se zbavuje starých a odumřelých buněk, ochabuje a ztenčuje se, snižuje se její elasticita a začínají se objevovat první vrásky (především v oblasti kolem očí). Důvodem je ubývání kolagenu, což snižuje také množství mazu pokožky. Kůže potřebuje získat zpět svou pevnost a pružnost, toho docílíme jedině správnou a dostatečnou hydratací.

Základem péče o pleť je hydratace

Základním předpokladem je nejen hydratace zvenčí, ale i zevnitř. Je nutné dbát na pravidelný pitný režim po celý rok, nejen v letních měsících. Dalšími dobrými pomocníky v péči o pleť po třicítce jsou kvalitní krémy s vysokým obsahem hydratačních látek, které jsou určené pro den i noc.

Jak dokonale vyživit pleť po třicítce?

Kvalitní krémy zajistí výživu pleti, v boji o krásnější a zdravější pleť však potřebují naši spolupráci, tou je zařazení důležitých stopových prvků a vitamínů do našeho jídelníčku. Ten bychom měli obohatit především ovocem a zeleninou s vysokým obsahem vitamínů A, C, a E. Tyto vitamíny prospějí pokožce v souvislosti s regenerací, celkově zlepší její vzhled a sníží riziko vzniku nežádoucích pigmentových skvrn. Vitamín E také poskytuje ochranu před škodlivým UV zářením.

Kosmetika, regenerační a hydratační masky 30+

Speciální kosmetika určená pro pleť po třicítce je založená na obsahu koenzymu Q10 nebo kolagenu. Na první jemné vrásky kolem očí zvolte pak speciální oční krémy s obsahem těchto látek. Krémy používejte pravidelně jako doplněk správné výživy a hydratace, jak je popsáno výše. Snažte se také dopřát si více odpočinku a nebýt otrokem vlastního stresu a neustálého vypětí. Naučte se vypnout a relaxovat!

Znatelné výsledky tak na sebe jistě nenechají dlouho čekat. Aspoň jednou týdně si dopřejte také malý luxus v podobě speciální regenerační masky, která vaši pleť dokonale vyživí, zregeneruje a rozzáří. Pro vás to bude zároveň skvělá příležitost ke chvilce odpočinku. Vybrat si můžete z mnoha druhů, např. osvěžující hydratační masky s obsahem kyseliny hyaluronové, masky s medem a lecitinem, zeleným čajem, masky pro citlivou a namáhanou pleť, ale také bahenní masky pro revitalizaci a uvolnění pórů.

Foto: Pixabay.com

Výživa a péče o pleť po třicítce patří do témat
 • Daniela 26.04.2016 14:18:44

  Je mi 35 a už 5 let používám Regenerační krém od Cannadermu s konopným olejem a pleť se mi dobře regeneruje, doporučuji

  • Re: Eva 26.07.2016 11:17:51

   jéé ten je super, nikdy jsem nepoužívala nic lepšího, už už jsem ho pořídila i mamince a jsem zvědavá co ona na něj řekne :)

 • Susennka 20.06.2016 14:31:45

  Ahoj, já používám jen biokosmetiku, nejčastěji tutohttps://www.fiho.cz/biokosmetika/ třeba libebit, nebotopvet je super a vráskyžádné nemám ani žádnéskvrnky :-)

 • Starka 13.11.2015 18:48:50

  Ja se o ples staram pomoci Litokomplexu, je to univerzalni pripravek o plet.:)

 • Kera 20.06.2015 21:18:13

  Vyživuji pleť bio krémem a maskou z bylinek. Je to na ní znát, mám stažené póry na bradě a žádná suchá místa na nose a čele, které mě trápily.


Adresář

Diskuze na téma Péče o tělo

 • Dana 05.03.2018 10:03 Krém na vrásky

  Které přípravky tedy používáte na pleť? Nejlíp na to abych trochu omládla? Vím že nemůžu čekat…

 • 02.03.2018 09:03 Yes Visage recenze

  Jako jo bolelo mě to, ale zabírají na to prášky že jo. Co mi spíš vadilo byla nepohodlná…

 • Ilona 28.02.2018 22:02 jizvy a jizvičky

  Je zákrok hodně bolestivý ? A jak to vůbec probíhá ?

 • Gábina 28.02.2018 19:02 Amaryllis centrum

  Co by tě konkrétně zajímalo ? Amaryllis centrum navštěvuji, ale hlavně co jsem se dívala, tak na…

 • Irena 28.02.2018 18:02 Červené cévky v obličeji

  Já je navštěvuji hodně málo, protože jsem z Brna, ale maminka je z Prahy a ta u nich byla už na…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku