Péče o tělo

Jak pečovat o pleť v mrazech

Milena Mocková
14.02.2012

Obličej je část těla, která musí neustále čelit okolním vlivům. Starat se o pleť je v zimě mnohem důležitější než v letních měsících. Během chladných dnů musí totiž naše pokožka odolávat značným teplotním výkyvům, kterým je vystavena při rychlém střídání okolní teploty, třeba když přecházíme z přetopené místností do mrazu, při ostrém mrazivém větru a podobně.

Extrémně studené počasí, vítr nebo mráz mohou pleť připravit o vlhkost a zanechat ji suchou a náchylnější k poškození. Podobné účinky má na pokožku také ústřední topení.

Lehké hydratační fluidy a gely během zimního období musíme vyměnit za mastnější krémy. Ty kůži ochrání před chladem a vysoušením tak, že v ní vlastně udrží její vlastní vlhkost.

Pokud se tedy chystáme opustit teplo domova, měli bychom pleť „obléci“ do zimního kabátku. Na tuto dobu bychom si měli pořídit krém pro suchý typ pleti, který je mastný.

Neméně důležitým pomocníkem, který nás v mrazivých dnech ochrání proti vnějším vlivům, je make-up. V kombinaci s mastným krémem totiž vytvoří jakýsi ochranný štít a škodliviny do kůže zkrátka nevpustí.

Domácí péče o pleť

O pleť bychom měli pečovat i doma. Kromě pečlivého večerního odlíčení a zbavení nečistot pomocí odličovacího tonika nebo mléka bychom měli pravidelně aplikovat na obličej pleťovou masku a peeling.

Co se týče peelingu, měli bychom volit raději šetrnější variantu a být k pleti ohleduplní. Masek na obličej je v obchodech nespočet, záleží jen na typu pokožky, zda je pro nás lepší spíše hydratační, výživná, pro suchou a citlivou pleť, zklidňující, stahovací nebo třeba čistící.

Dětská pleť v zimě

Zimní počasí, především vítr a mráz, představují největší zlo pro jemnou citlivou pokožku našich dětí. Je proto velmi důležité, dříve než s nimi vyrazíme na procházku, natřít jejich pleť speciálním krémem, který ji spolehlivě ochrání.

REKLAMA

Péče o rty

V zimě bychom neměli zapomínat ani na naše rty. Pokud trpíme během zimních měsíců popraskanými a suchými rty, je to tím, že jejich jemná pokožka neobsahuje žádné tukové žlázy, a proto se snadno vysuší a praskne.

Jak zabráníme suchým a popraskaným rtům:

  • Suché rty promasírujte vazelínou a nechejte ji několik minut působit, poté je lehce otřete vlhkou teplou žínkou
  • Ústa si ráno i večer potírejte výživným balzámem, použít můžete i klasický jelení lůj
  • Během dne používejte hydratační lesk nebo rtěnku, která zabrání vysychání rtů
  • Rty si při pobytu venku neolizujte

Autor: Milena Mocková

Inverze a smog
Zdraví, fitness a sport s osobní váhou Tanita - sleva 20% pro uživatele Zdravě

Další články

Zdravé stravování v zimních měsících
Hubnutí, dieta a zdravá strava

Zdravé stravování v zimních měsících

09.11.2020

Během chladných zimních měsíců potřebujeme našemu organismu obstarat potřebné množství vitamínů, minerálů a dalších látek, které posilují naši imunitu. Tyto látk ...